Leczenie chorych na ostre białaczki z wykorzystaniem najnowszych terapii
Opis

W ostatnich latach dokonano ogromnych postępów w leczeniu chorych na ostre białaczki szpikowe. Jednym z elementów było przeprowadzenie rejestracji nowych leków, dzięki którym nowoczesne terapie stały się dostępne dla polskich pacjentów. Jednak, jak zaznaczają eksperci, chorzy na ostrą białaczkę szpikową w Polsce dalej znajdują się w jednej z najtrudniejszych sytuacji.

Jakie nowe leki zostały objęte refundacją? Jakie leki czekają jeszcze w kolejce do włączenia do programów lekowych i refundacji? Które z tych leków dają najlepsze rezultaty i kiedy powinno się je stosować?

Temat leczenia chorych na ostre białaczki z wykorzystaniem najnowszych terapii szczegółowo omówi prof. dr hab. n. med. Iwona Hus, prezes Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, w trakcie bezpłatnego webinaru zorganizowanego przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie. Zapraszamy do udziału wszystkich zaangażowanych w procesie leczenia pacjentów hematoonkologicznych.

685173B8-A758-4D47-911D-05A270F791842 godziny 23 minut
Bezpłatne
background
Prelegent
name
Iwona Hus
Prof. dr hab. n. med.

Kierownik Oddziału Chorób Układu Chłonnego Kliniki Hematologii Instytutu Hematologii i Transplantologii w Warszawie. Autor i współautor publikacji z zakresu hematologii, onkologii i immunologii klinicznej, rozdziałów w podręcznikach medycznych, recenzent w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych. Prezes Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, Redaktor Naczelny czasopisma Hematologia. Członek Europejskiego Towarzystwa Hematologii.

Zobacz profil
background
Partnerzy:
Pfizer_kolorServierSwixx
background