Nowoczesne leczenie dermatologiczne u dzieci | 07.04.2021 r.
Opis

Webinar poświęcony nowoczesnemu leczeniu dermatologicznemu u dzieci był wyjątkową okazją, aby zapoznać się z innowacyjnymi metodami terapeutycznymi oraz najnowszymi wynikami badań klinicznych, które implikują nowy paradygmat leczenia chorób skóry.  Podczas webinaru omówione zostały wybrane, najbardziej istotne zagadnienia, nowe trendy i terapie w leczeniu atopowego zapalenia skóry, w tym m.in. leczenie biologiczne oraz leczenie miejscowe AZS. Poruszone zostały również inne aspekty związane z nowoczesnym leczeniem dermatologicznym u dzieci.

Podczas spotkania poruszono m.in. następujące tematy:

  • Atopowe zapalenie skóry – nowe możliwości terapeutyczne. Leki stosowane ogólnie
  • Atopowe zapalenie skóry – leczenie miejscowe
  • Pokrzywka  przewlekła spontaniczna u dzieci
  • Nowe zespoły chorobowe opisane u dzieci i ich leczenie
  • Obrzęk naczynioruchowy u dzieci
  • Metotreksat w leczeniu chorób skóry u dzieci
685173B8-A758-4D47-911D-05A270F791841 godzina 55 minut
Bezpłatne
background
Prelegentki
name
Joanna Narbutt
Prof. dr hab. n. med.

Konsultant Krajowy ds. Dermatologii i Wenerologii. Kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Jej głównym kierunkiem zainteresowań klinicznych i naukowych jest łuszczyca i atopowe zapalenie skóry oraz zagadnienia molekularne związane z wpływem promieniowania ultrafioletowego na organizm ludzki. Jej liczne publikacje poświęcone tym zagadnieniom znajdziemy w czasopismach medycznych krajowym oraz międzynarodowym zasięgu.

Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Society for Dermatological Research, European Academy of Dermatology and Venereology oraz American Academy of Dermatology. Laureatka wielu prestiżowych stypendiów naukowych zarówno krajowych jak i międzynarodowych m.in. American Academy of Dermatology, European Society for Dermatological Research; stypendium L’OREAL dla Kobiet i Nauki.

Zobacz profil
name
Małgorzata Skibińska
Dr n. med.

Adiunkt Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalista dermatolog, wenerolog i alergolog.

Wiele lat pracowała jako konsultant dermatolog i alergolog w szpitalu uniwersyteckim w Anglii. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób dermatologicznych i alergicznych.

Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych, prelegent na konferencjach krajowych i zagranicznych.

Zobacz profil
background
background